Išankstinis balsavimas

Artėjant eiliniams Seimo rinkimams, Vilniaus kolegijos studentų atstovybė (VIKO SA) primena, kad studentai, kurie rinkimų dieną negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę, turi galimybę balsuoti iš anksto spalio 5–6 dienomis nuo 8 iki 20 val. bet kurios savivaldybės pastate.
Vilniuje išankstinis balsavimas vyks Vilniaus miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3). Iš anksto balsuojantys rinkėjai su savimi privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo kortelę, kurią galima atsispausdinti internetu iš rinkejopuslapis.lt.
Išankstinis balsavimas vyksta tokia tvarka:
• užpildomas rinkimų biuletenis;
• užpildytas rinkimų biuletenis įdedamas į vidinį balsavimo paštu voką ir užklijuojamas;
• vidinis balsavimo paštu vokas kartu su rinkėjo pažymėjimu įdedamas į išorinį balsavimo paštu voką ir užklijuojamas.
Užklijuotą išorinį balsavimo voką (su jame esančia rinkėjo kortele, vidiniu balsavimo voku ir ten esančiu rinkimų biuleteniu) rinkėjas įteikia savivaldybės rinkimų komisijos nariui. Šis, gavęs rinkėjo įteiktą voką, rinkėjo akivaizdoje jį užklijuoja specialiu ženklu, o rinkėjui išduoda šio voko priėmimo kvitą.
Visus šiuos veiksmus rinkėjas atlieka pats. Jeigu rinkėjas dėl fizinių trūkumų šių veiksmų pats atlikti negali, jo prašymu juos atlieka rinkėjo pasirinktas asmuo. Šis asmuo rinkimų biuletenį privalo užpildyti rinkėjo akivaizdoje pagal jo nurodymą ir išsaugoti balsavimo paslaptį.
Draudžiama priimti iš rinkėjų neužklijuotus išorinius balsavimo paštu vokus. Rinkėjams draudžiama išsinešti rinkimų biuletenius, balsavimo paštu vokus ar juos perduoti kitiems asmenims.
VIKO SA ragina studentus aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime ir išreikšti pilietinę valią renkant naują Lietuvos Respublikos parlamentą. Eiliniai Seimo rinkimai vyks spalio 9 d., antrasis rinkimų turas – spalio 23 d.

May 2019
MTWTFSS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Apr   Jun »