LSS Asamblėja 2014 ,,Rytojaus švyturiai‘‘

Šių metų paskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 29-31 dienomis, Vilniaus kolegijos Studentų atstovybė dalyvavo kasmetiniame Lietuvos studentų sąjungos organizuojamame renginyje – Asamblėja 2014 ,,Rytojaus švyturiai”. Konferencijoje buvo aptariama, kaip turi atrodyti Lietuvos aukštasis mokslas 2030-aisias metais.  Susirinko studentai bei jų atstovai iš daugelio mūsų šalies aušktųjų mokyklų, seimo nariai, Lietuvos moksleivių sąjungos nariai, švietimo ir mokslo viceministras, ALUMNI nariai, pranešėjai ir svečiai iš užsienio. Tai ne vienintelis įvykis, nes ant Šventosios pajūrio kranto LSS atšventė jau 23-iąjį savo gimtadienį.

Nuo pat penktadienio ryto Klaipėdos universiteto Auloje susirinkę žmonės reiškė tik vieną – čia ir dabar kuriama Lietuvos aukštojo mokslo vizija bei misija. Taręs sveikinimo žodį LSS prezidentas Paulius Baltokas davė konferencijos startą pranešėjams bei diskusijų moderatoriams, kurie sukūrė pukią atmosferą susimąstyti bei aptarti visai netolimą ateitį – 2030-uosius metus. „Kaip turės atrodyti aukštasis mokslas?“ Vadovaujamiesi šiuo pagrindiniu klausimu dalyviai įsivėlė į gilias diskusijas. Kaip yra žinoma, jose ir gimsta tiesa, puikios mintys, nauji atradimai. Laikas bėgo nenumaldomai, artėjo konferencijos uždarymas, o tai reiškė tik vieną – laikas pailsėti prieš rytojaus darbus. Tiesa, diena tuo nesibaigė. Persikėlę į Šventąją, žmonės buvo suskirstyti į komandas bei turėjo progą išmėginti savo sugebėjimus ,,Protmušyje”.

Atgavę jėgas renginio dalyviai šeštadienį įnirtingai kibo į darbus. Grįžę į darbo grupes, kiekviena iš jų gavo temą, pagal kurią dienos bėgyje turėjo sukurti rezoliuciją. Temų pobūdžiai, vėlgi, susiję su studentų bei moksleivių mokslo sąlygomis netolimoje ateityje. Veiksmas vyko žaibiškai – juk tiek daug minčių ir pasiūlymų, kuriuos reikia pristatyti sekmadienio ryte, o laiko tam neperdaugiausiai. Visi komandų moderatoriai lyg susitarę kartojo, jog kiekvienas dirbo su pilnu atsidavimu bei neįtikėtina energija. Ir štai, rezoliucijos jau paruoštos. Naktį užsidegę laužai bylojo, kad prasidėjo LSS gimtadienio šventė, kuriame Asamblėjos nariai atsipalaidavo, šnekučiavosi, dalinosi žiniomis bei sukaupta patirtimi, bendravo ir atrado naujų draugų.

Išaušo lemtingas rytas – prasidėjo Generalinė Asamblėja, kurios metu buvo pristatomos darbo grupėse sukurtos rezoliucijos. Bendruomenės klausimai padėjo išsiaiškinti, išsigryninti, kokiais būdais tikslai pasiekiami. Nuskambėjo ne vienapuiki idėja. Pasak P.Baltoko, visos mintys bus peržvelgtos ir į jas bus kreipiamas didelis dėmesys, kuriant ilgalaikius planus. Prezidento kalba vainikavo renginį, o dalyviai išsiskirstė kurti šviesią Lietuvos ateitį.

Tikimės, jog LSS ir toliau sparčiai tobulės, aukštosios mokyklos vis glaudžiau bendradarbiaus tarpusavyje ir tai lems šviesesnę ateitį mūsų jaunuoliams. Linkime, kad šios sąjungos gimtadienių skaičius niekad nenutruktų!

January 2019
MTWTFSS
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
« Dec   Feb »