Papildomos įmokos aukštojoje mokykloje

 

Mokslo ir studijų įstatymas teigia, kad iš studentų jų studijų laikotarpiu neturėtų būti renkama jokių papildomų išlaidų,  susijusių su jų studijų įgyvendinimu, nes studentai (patys arba valstybė) susimoka nustatytą metinę studijų kainą.

 

Nuo 2012 m. Lietuvos studentų sąjunga pavasarį vykdydavo tyrimą ar aukštosios mokyklos nepiktnaudžiauja ir nerenka papildomų įmokų už diplomų ir/ar priedėlių išdavimą/spausdinimą/įrišimą ar pan. ir paskutiniais metais jau pastebėjome tendenciją, kad aukštosios mokyklos pačios teigia, kad jokių rinkliavų nėra, tačiau akivaizdu, kad iš kai kurių aukštųjų mokyklų tokia tradicija niekur nedingo, tik pasislėpė po kitokiais pavadinimais – pvz.: diplomo dėklas ar kietas diplomo viršelis.

 

Todėl gavusi studentų skundus Lietuvos studentų sąjunga kreipėsi į aukštąsias mokyklas.

 

Aukštoji mokykla gali suteikti studentams galimybę nuomotis mantijas, tačiau tai nėra privaloma ir jeigu studentas nori, jis į diplomų įteikimus turi teisę atvykti ir be mantijos.

Norime pranešti visiems Vilniaus kolegijos studentams, kad kolegija nerenka jokių papildomų mokeščių ir neskatina privalomos mantijos nuomos. Studentai patys turi teisę rinktis ar nuomuotis papildomus atributus –  NUO TO NEPRIKLAUSO STUDIJŲ BAIGIMAS.

 

Norime pranešti ir katedrų vedėjoms/dėstytojams/studentams, kad papildomi pinigų rinkimai ir maitinimo užsakymai vertinimo komisijai, nedera su priimtinomis akademinės etikos normomis. Siūlome atsisakyti tradiciju, kuomet baigiamųjų darbų komisijų nariai yra vaišinami studentų sąskaita. Pasirengimas tam NETURI lemti baigiamojo darbo vertinimo.

 

Visą informaciją siūlome sektiwww.lss.ltirwww.vikosa.lt

 

Linkime sklandaus ir sėkmingo studijų baigimo.

August 2019
MTWTFSS
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« Jul   Sep »