VALSTYBĖS TARNAUTOJAMS

BUS NAGRINĖJAMAS SIŪLYMAS IŠLYGINTI KOLEGIJŲ IR UNIVERSITETŲ ABSOLVENTŲ TEISES

 

 12026415_1047564471922444_1272895996_nRugsėjo 16 d. įvykusiame Seimo Peticijų komisijos posėdyje iš esmės išnagrinėjus peticiją „Dėl LR valstybės tarnybos įstatymo 7 straipsnio pakeitimo“, buvo priimtas sprendimas Lietuvos studentų sąjungos (LSS) pasiūlymą panaikinti kolegijų absolventus diskriminuojančią įstatymo normą ir pateikti šį klausimą svarstyti Seimui.
„Valstybės tarnybos pareigybių lygiai buvo nustatyti dar tuomet, kai Lietuvoje veikė tik universitetinio tipo aukštosios mokyklos. 2000-aisiais metais buvo įteisintas naujas aukštojo mokslo sektorius – kolegijos, aukštojo mokslo sistemą reformuojant iš unitarinės į binarinę. Dėl tuomet susiklosčiusių aplinkybių kolegijos absolventams Valstybės tarnybos įstatyme buvo numatyta galimybė užimti tik B lygio pareigybes, taip nepagrįstai apribojant kolegijų absolventų galimybes įsidarbinti“, – susiklosčiusią situaciją aiškino LSS prezidentas Paulius Baltokas.
Lietuvos kvalifikacijų sandaroje – nustatytų kvalifikacijų, grindžiamų asmens veiklai reikalingomis kompetencijomis, lygių sistemoje – numatyta, jog bakalauro ir profesinio bakalauro laipsniai priskiriami VI kvalifikacijų lygmeniui, taigi suteikia panašias kompetencijas. Įvertinus tai, kad tiek kolegijose įgyjamas profesinio bakalauro laipsnis, tiek universitetuose įgyjamas bakalauro laipsnis priskiriami pirmajai aukštojo mokslo pakopai ir nėra atskirti esminiais skirtumais, tad absolventai turėtų turėti lygias galimybes įsidarbinti Valstybės tarnyboje, Lietuvos studentų sąjunga parengė peticiją, kuria siūloma keisti Valstybės tarnybos įstatymą.
Vasario 25 d., Lietuvos studentų sąjunga pradėjo rinkti parašus peticijoje dėl kolegijų absolventus diskriminuojančios Valstybės tarnybos įstatymo normos panaikinimo. Iš viso buvo surinkta daugiau nei 4000 studentų parašų. Anot studentų atstovų, galiojanti Valstybės tarnybos įstatymo redakcija nepagrįstai sukuria prastesnes sąlygas kolegijų absolventams įsidarbinti Valstybės tarnyboje. Peticijų komisija išklausiusi studentų prašymą panaikinti kolegijų absolventus diskriminuojančią įstatymo normą sutiko su siūlomu sprendimu teigdama, kad Valstybės tarnybos įstatyme turi būti suvienodinti reikalavimai tiek kolegijų, tiek universitetų absolventams norinties pretenduoti į Valstybės tarnybos A lygio pareigybes.
„Toks pakeitimas pagelbėtų Valstybės tarnybos sistemai rajonuose ir mažesniuose miesteliuose, atsižvelgiant į tai, jog dalis kolegijų yra orientuotos į regionus ir jų aptarnavimą paruošiant specialistus“,– teigė LSSprezidentas Paulius Baltokas.
Artimiausiu metu peticijos svarstymas vyks Seime, kur bus priimtas galutinis šio klausimo sprendimas.

January 2019
MTWTFSS
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
« Dec   Feb »