LSP D.U.K

Dažniausiai užduodami klausimai

Jeigu iki rugsėjo 1 d. negausi pranešimo apie studijas aukštojoje mokykloje, kreipkis į savo aukštosios mokyklos LSP koordinatorių.

Pastebėjus, kad buvo įvesti neteisingi duomenys, reikia kreiptis į savo aukštosios mokyklos studentų atstovybę arba el. paštu pagalba@lsp.lt
Duomenys atnaujinami LR studentų registre. Po to jie importuojami į lsp.lt sistemą. 

Nedelsiant kreipkis į savo aukštosios mokyklos studentų savivaldą arba el. paštu pagalba@lsp.lt. Kai aukštosios mokyklos administracija atnaujins duomenis, jie bus įkelti į lsp.lt sistemą, tuomet galėsi užsisakyti LSP.

Pasitaiko atvejų, kai aukštoji mokykla pateikia neteisingus duomenis apie studijas. Pastebėjus netikslumus, nedelsiant kreipkis į savo aukštosios mokyklos studentų savivaldą, kad informacija būtų peržiūrėta ir ištaisyta, nes LSP bus pagamintas su bloga studijų informacija. 

Jei LSP jau yra pagamintas su klaidinga informacija taip pat kreipkis į aukštosios mokyklos studentų savivaldą, kad informacija būtų ištaisyta ir LSP pergamintas.

Tik įsitikinęs, kad duomenys tikslūs, užsisakyk LSP.

Pametus LSP ir norint užsisakyti naują, atliekami šie žingsniai:

 1. LSP profilyje pažymima, jog senas LSP pamestas. Jei tokios galimybės savo profilyje nematote, kreipkitės į savo aukštosios mokyklos studentų savivaldą;
 2. Naujas pažymėjimas užsakomas LSP sistemoje.
   

Pametus LSP ir nenorint užsisakyti naujo pažymėjimo, atliekami šie žingsniai:

 1. LSP profilyje pažymima, jog senas LSP pamestas. Jei tokios galimybės savo profilyje nematote, kreipkitės į savo aukštosios mokyklos studentų savivaldą;
 2. Užpildoma prašymo forma dėl pamesto LSP galiojimo nutraukimo, kurią rasi čia;
 3. Sumokama 37,65 EUR bauda.

Rekvizitai:

Įmokos kodas: 103087

Gavėjo kodas: 190739547

Gavėjas: Lietuvos studentų sąjunga

Įmoką priimančios įstaigos: AB ,,Swedbank‘‘ LT487300010136548129

Mokėjimo paskirtis: Už negrąžintą LSP

Įmokos suma: 37,65 EUR

Užpildytas pranešimas bei mokėjimo kvitas siunčiami aukštosios mokyklos studentų savivaldai arba el. paštu pagalba@lsp.lt.

Jeigu LSP buvo pavogtas, atliekami šie žingsniai:

 1. Užpildoma prašymo forma dėl pavogto LSP galiojimo nutraukimo, kurią rasi čia;
 2. Iš policijos komisariato paimamas išrašas apie pavogtą LSP;
 3. Užpildytas pranešimas bei policijos išrašas siunčiami studentų savivaldai arba el. paštu pagalba@lsp.lt.
 4. Užsisakomas naujas pažymėjimas LSP sistemoje (nepatvirtinus policijos pažymos, naujas LSP nebus išduotas).

Taip, taikomos. Nebent partnerystės programoje dalyvaujančios įmonės nurodo, jog nuolaidas suteikia tik nuolatinių studijų LSP turėtojams. Tačiau jei tokių apribojimų nėra, gali drąsiai lėkti naudotis nuolaidomis. Apribojimus gali rasti prie kiekvienos partnerių taikomos nuolaidos.

Šiuo metu ištęstinių studijų studentams nėra taikomos tik transporto nuolaidos.

Jei pažymėjimo galiojimo laikas yra pasibaigęs arba iki jo galiojimo pabaigos yra likę mažiau nei 3 savaitės:

Studentai LSP galės pasilikti sau, jei baigus / nutraukus studijas, jo pažymėjimo galiojimo laikas bus pasibaigęs arba iki jo galiojimo pabaigos tuo metu bus likę mažiau nei 3 savaitės.

Jei studentas baigia / nutraukia studijas ir LSP galiojimo laikas baigiasi daugiau nei po 3 savaičių:

Jei studentas baigia / nutraukia studijas ir LSP galiojimo laikas baigiasi daugiau nei po 3 savaičių, studentas PRIVALO nunešti jį į studentų savivaldą arba grąžinti jį į Lietuvos studentų sąjungos (LSS) biurą. Nunešus pažymėjimą bus išmušta skylė ir pažymėjimas grąžintas studentui.

LSP grąžinti į LSS galite jį išsiuntę paštu į Lietuvos studentų sąjungos biurą arba jį atnešti darbo dienomis 10 – 17 val. Adresą galite rasti čia. Prieš atvykstant rekomenduojama paskambinti.

Baigus / nutraukus studijas pažymėjimas tampa nebeaktyvus ir buvęs studentas nebegali naudotis LSP:

Baigus / nutraukus studijas pažymėjimas tampa nebeaktyvus ir buvęs studentas nebegali naudotis LSP. Už neteisėtą LSP naudojimą (LSP naudotojas nebėra studentas) asmenys baudžiami.

 

Seno LSP pratęsti neįmanoma, todėl reikės užsisakyti naują pažymėjimą. 

Kai aukštoji mokykla atnaujins duomenis apie studijų pabaigą, galite atlikti naują pažymėjimo užsakymą. Užsakymo neatlikite, kol nematysite teisingų studijų duomenų. Užsakymas vyksta taip pat, kaip ir pirmojo LSP.